Dziecko a książki

A Boy A Girl And A Book 1491381

Czytanie książek pobudza wyobraźnie oraz pomaga w kształtowaniu logicznego myślenia. Dodatkowo poszerza zasób słów oraz uczy empatii. Czytanie książek jest idealnym sposobem na wspomożenie rozwoju pociechy oraz zwiększenie zainteresowania nowymi tematami.

Żeby zachęcić dziecko do czytania książek trzeba od najmłodszych lata zaznajamiać je z literaturą. Powinna być na co dzień obecna w życiu dziecka. Dobrze sprawdzi się czytanie książek do snu oraz zastępowanie nimi innych rozrywek.

Dzieci w dzisiejszych czasach mają dostęp do telewizji, komputerów oraz telefonów. Warto wiec spróbować przekonać je do innych sposobów spędzania czasu. Ważny jest odpowiedni przykład. Dziecko, które będzie widziało czytających rodziców chętnie samo podejmie tą aktywność. Trzeba pomóc mu odnaleźć jego ulubiony gatunek książek oraz wytworzyć w nim literackie preferencje.

Czytanie od wczesnego dzieciństwa zdecydowanie stanie się częścią życia dziecka i będzie mu towarzyszyć przez długie lata. Dodatkowo znajomość literatury pomoże mu w dorosłym życiu oraz pobudzi pokłady kreatywności, które są pożądane przez rynek pracy.

zdjęcie: http://pl.freeimages.com/photo/a-boy-a-girl-and-a-book-1491381