Świadomy sen

Bliss 1555186 1279x852

Oneironautyka to nauka zajmująca się świadomym śnieniem. Często lucid dreams, czyli świadome sny, mylone są z OBWE, czyli wędrówką poza ciałem w chwili, gdy śpimy.


Na temat świadomego śnienia powstało wiele książek i publikacji, które nie tyle mają za zadanie dowodzić prawdziwości tego zjawiska, co podejść naukowo do zagadnień z nim związanych. Autorzy przybliżają nam istotę świadomego śnienia i pokazują konkretne techniki, dzięki którym każdy może wprowadzić się w ten stan podczas snu.
Lucid dream jest niczym innym jak zwykłym snem, z tą różnicą, że śniący jest świadomy tego, że śni. Dzięki temu może w pełni kontrolować obrazy, jakie jest w stanie wygenerować jego wyobraźnia. Może znaleźć się w dowolnym miejscu, latać, uprawiać seks i robić wszystko, co tylko przyjdzie mu do głowy, a to wszystko podczas snu.
Świadomego śnienia można się nauczyć. Faktem jest, że niektórym przychodzi to z większym trudem, innym wprost przeciwnie. Każdy jednak, bez względu na naturalne predyspozycje, dzięki treningowi i prowadzeniu sennika, jest w stanie świadomie śnić.

Zdjęcie: http://pl.freeimages.com/photo/bliss-1555186