Książka-twój najlepszy przyjaciel

Heart 1197399 1279x850

Eksperci już od lat przepowiadają schyłek książki papierowej. Tymczasem mimo znacznego rozwoju nowych technologi nic takiego się nie dzieje. Mamy książki elektroniczne i czytniki do nich a mimo tego książki tradycyjne ciągle istnieją a w bibliotekach wciąż regularnie stawiają się stali czytelnicy.

Książka elektroniczna miała być tania i wygodna tymczasem tania wcale nie jest a i z wygodą jest różnie. Okazuje się, że wielu z nas ma swoje przyzwyczajenia i po prostu nie lubi czytać dłuższych tekstów na ekranie. Osoby, które naprawdę cenią sobie literaturę mają szczególny stosunek do książek papierowych.

Po prostu lubimy je mieć blisko siebie, starannie ustawiamy na półkach a gdy przyjdzie moment, że zechcemy do nich wrócić mamy je pod ręką. Czytanie książek to bardzo dobry sposób na relaks ale także na rozwijanie swojej wiedzy i wyobraźni.

Książka towarzyszy nam na urlopie, w podróży, w szpitalu. Wartościowe i mądre książki zawsze warto czytać po pozwalają nam zajrzeć w głąb siebie, pokazują nowy punkt widzenia. Miłości do książek warto także uczyć swoje dzieci. Dzięki czytaniu będą one z pewnością lepiej posługiwać się językiem polskim.

zdjęcie: http://pl.freeimages.com/photo/heart-1197399