Czytajmy książki

Czytamy Ksiazki

Książka towarzyszyła nam od wielu wielu lat. Kiedyś była głównym źródłem wiedzy. Bardzo pożądana przez ludzi chcących poszerzać swoje horyzonty, posiadających motywację. W starych czasach umiejętność czytania była bardzo rzadka, mało kto potrafił przeczytać proste słowa, tym bardziej rozbudowane zdania.

Książki były pisane ręcznie, piórem maczanym w atramencie. Oryginały były przepisywane godzinami, papier był bardzo drogocennym materiałem.
Teraz w wieku XXI elektronika w ogromnej mierze wyparła książkę. Ludzie spędzają godziny przed komputerem, szukają wiedzy w internecie.

W wolnym czasie grają w gry, zwłaszcza młodsi, popadają w nałogi oraz uważają, że książki są nudne. Specjalnie dla bardziej leniwych osób, którym nie chce się iść do księgarni bądź biblioteki powstały elektroniczne e-booki które mimo nowoczesnej wersji wciąż są dobrym sposobem na "zabicie nudy" w tych czasach.

Jak wiemy czytanie poszerza wiedzę, zwiększa intelekt człowieka oraz kształci charyzmę, najważniejszą cechę w naszym czasie. Książki mają swoją piękną wartość, która po prostu nie może zginąć.

Zdjęcie – freeimages: http://pl.freeimages.com/photo/business-book-and-glasses-1-1241387