Jak wybrać prezent dla seniora?

Books 1562581

Każdy a nas czasami staje w obliczu sytuacji, kiedy to trzeba wybrać prezent dla seniora. Nie jest to łatwe zadanie zwłaszcza wtedy gdy jesteśmy dużo młodsi i nie bardzo mamy wyobrażenie na temat potrzeb osób starszych.

Z kolei seniorzy pytani o swoje wymarzone prezenty prawie zawsze stwierdzają, że niczego nie potrzebują, liczy się przede wszystkim pamięć i obecność na imieninach czy w święta. Niemniej jednak jest pewna grupa prezentów, które mogą sprawić radość seniorom. Są to przede wszystkim kwiaty, albumy i ramki na zdjęcia.

Wiele osób starszych ucieszy się z także z prezentów o charakterze prozdrowotnym a więc z preparatów witaminowych czy specjalnych ziół. Zależnie od zainteresowań można sprezentować seniorowi książki, prenumeratę czasopisma ogrodniczego czy biletu do teatru.

Wiele osób ucieszą także gry planszowe, wydawnictwa religijne czy krzyżówki z dużym drukiem. Jeśli obdarowujący może przeznaczyć większą kwotę na prezent warto pomyśleć o specjalnym telefonie komórkowym dla seniorów.

Foto: http://pl.freeimages.com/photo/books-1562581